Menü Oluşturma

Burdanbi Panel “Satış” bölümünde bulunan “Menüler” alanından mağazanızın menüsünü oluşturabilirsiniz. Bu bölümde yer alan yeni butonuna basarak menünüzün ismini belirleyebilir ve menünüzün geçerli olacağı mağazayı seçebilirsiniz.

Menünüzü üç şekilde oluşturabilirsiniz.

  • Eğer ERP12 kullanıcısıysanız ERP12 stok kart ve gruplarınızı Burdanbi uygulamasına aktarmak üzere gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra; Menüler → İçe Aktar alanından ERP12’den menü aktarımını yapabilirsiniz. ERP12’den aktarım detaylarına ERP12’den Burdanbi’ye Menü Aktarımı sayfasından ulaşabilirsiniz.
  • Excel ile stok aktarımı yapmak için detaylı bilgiye Excel’den Burdanbi’ye Menü Aktarımı sayfasından ulaşabilirsiniz.
  • Aktarım yapmadan menünüzü oluşturmak isterseniz; Menüler → Öğeler alanından mağazanızın menüsünü oluşturabilirsiniz. Bunun için “Öğeler” alanına tıklamalısınız.

Öğeler alanında menünüz için ürün eklemeden önce “Kategori” ve “Grup” tanımlaması yapmalısınız.

Kategori ve Gruplar, kullanıcıların Burdanbi uygulamasında aradıkları ürünlere daha hızlı ulaşmasını sağlamak için oluşturulmalıdır. Aşağıdaki görselde Atıştırmalık, Bebek Ürünleri, Deterjan Ev Temizlik Ürünleri… gibi kategoriler oluşturulmuştur. Atıştırmalık kategorisi için Bisküvi Çeşitleri, Cips, Çikolata, Kek Çeşitleri… gibi gruplar oluşturulmuştur ve ürünler bu gruplara eklenmiştir. Örneğin Bisküvi Çeşitleri grubuna Eti Ahenk Gofret gibi bisküviler eklenmiştir.

Kategori oluşturmak için Kategori bölümünde yer alan + butonuna tıklamalısınız.

Kategori oluşturma alanında Kategori adı, sıra, notlar, aktiflik durumu ve resim alanı yer almaktadır. Aktiflik alanındaki tik işaretini kaldırarak kategorinin uygulamada görünmesini engelleyebilirsiniz. Sıra numarası ile uygulamada oluşturduğunuz kategorinin kaçıncı sırada görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz.

Kategorilere görsel eklemek zorunludur. Çünkü girilen görseller, Burdanbi uygulamasında mağaza ana sayfasında menü kategorilerinin olduğu alanda görüntülenmektedir. Örneğin aşağıdaki görselde Cesurlar marketin ana sayası görüntülenmektedir. Burada yer alan “Atıştırmalık”, “Bebek Ürünleri”… kategorileri görselleri ile birlikte görüntülenmektedir.

Kategorilerinizi oluşturduktan sonra Grup tanımlamaları yapmalısınız.

Öncelikle grubun tanımlı olacağı kategoriyi seçmelisiniz. Daha sonra grup oluşturmak için “Grup” alanının altındaki + butonuna tıklamalısınız.

Açılan pencerede grup adı, sıra ve not bilgilerini girebilirsiniz.

Menüye ürün eklemek için ürünün ekleneceği Kategori ve Grup seçilerek Ürün alanında stok kartının adı girilip eşleşen stok kartı seçilmelidir.


Eğer menüye eklemek istediğiniz ürün stok kartlarında yoksa ürün ekleme alanından yeni stok kartı oluşturarak da menüye kaydını yapabilirsiniz. Ancak eklediğiniz ürüne stok kartları alanından ulaşarak birim, barkod, görsel ve fiyat düzenlemesi yapmalısınız.

Ürünler eklendikten sonra Ürün alanının altındaki yayınlama butonuna basılarak kayıt tamamlanır.

Sağ üst köşede kaydetme işleminin tamamlandığına dair bir bilgi mesajı oluşur.

Aynı şekilde eklenilen bir ürünü menüden çıkarmak için ürünün yanındaki X işaretine basılır ve ürün menüden çıkarılır. Tüm ekleme-silme düzenlemeleri yapıldıktan sonra kaydetme butonuna basılarak yapılan değişiklikler kaydedilir.

Sitenin nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamızı sağlamak için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, bu politikayı kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.