Teslimat Bölgesi Belirleme

Teslimat bölgesi tanımlamak için; “Genel Tanımlar” alanında yer alan “Mağazalar” bölümüne gelinir.

Hangi mağaza için teslimat bölgesi oluşturulacaksa o mağazanın bulunduğu satırın sonunda yer alan “Bölgeler” butonuna tıklanır. Teslimat bölgesi oluşturmak için yeni butonuna tıklanır.

Bölge tanımlaması yaparken sadece il seçebileceğiniz gibi ilçe, mahalle tanımlaması da yapabilirsiniz. Teslimat bölgeniz için kilometre sınırı belirleyebilirsiniz. Oluşturulan bölge için teslimat süresi belirleyebilir ve teslimat bölgeleriniz için farklı teslimat ücretleri talep edebilirsiniz.

Örneğin aşağıdaki görselde Cesurlar Market için teslimat bölgeleri tanımlanmıştır.

  • Ankara-Etimesgut bölgesi için teslimat ücreti 4 tl olarak belirlenmiştir.
  • Ankara-Etimesgut-Şehit Osman Avcı bölgesi için ise teslimat ücreti 10 tl olarak belirlenmiştir.

Teslimat bölgesi tanımlanırken teslimat ücreti girilmemesi durumunda mağaza tanımlama ekranında belirlenen “Paket Teslimat Ücreti” geçerli olur.

  • Ankara-Çankaya-Anıttepe mahallesi için km sınırı 5km olarak belirlenmiş ve teslimat ücreti girilmemiştir.

Bu durumda mağaza tanımlama ekranında yer alan “Paket Teslimat Ücreti” müşteriden talep edilen teslimat ücreti olacaktır.

Cesurlar Market’in “Paket Teslimat Ücreti” aşağıdaki görselde görüntülenmekte olup 3 tl olarak belirlenmiştir. Bu sebeple Ankara-Akyurt bölgesinden sipariş veren müşteriler, 3 tl teslimat ücreti ödeyeceklerdir.

Sitenin nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamızı sağlamak için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, bu politikayı kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.