Mağaza Oluşturma

“Mağazalar” alanından yeni butonuna tıklayarak yeni mağaza oluşturabilirsiniz.


Mağaza tanımlama alanında;

 • Mağazanızın ad, adres, il, ilçe, mahalle, telefon numarası bilgilerini kaydetmelisiniz. Girdiğiniz telefon numarası müşterilerinizin siparişleri hakkında sorun yaşamaları halinde sizinle irtibata geçebileceği telefon numarasıdır.
 • Adres bilgilerinizi girdikten sonra aşağıdaki haritadan mağaza konumunuzu belirlemelisiniz.
 • Türü alanında mağazanızın türünü belirlemelisiniz. Market, restoran gibi işletmeler uygulamada farklı şekilde gözükmektedir. O yüzden mağazanızın türünü doğru seçmeniz önemlidir.
 • Uygunluk alanı, mağazanın açık, yoğun ve kapalı olma durumunu ifade eder. Uygunluk durumu açık olduğunda müşterileriniz mağazanızdan alışveriş yapabilir. Uygunluk durumu kapalı olduğunda müşterileriniz mağazanızdan alışveriş yapamaz. Uygunluk durumu yoğun olduğunda, müşterileriniz verdikleri siparişlerde gecikme yaşanılabileceği ile ilgili bilgilendirilir.

Haritanın altında yer alan sipariş alanı, sipariş alma yöntemleriniz ile ilgilidir.

 • Minimum sepet tutarı alanı, sipariş alt limitinizi belirlemenizi sağlar. Örneğin; Min. Sepet Tutarı: 50,00 girilirse müşterileriniz mağazanızdan alışveriş yaparken minimum 50 tl tutarında alışveriş yapmak zorundadır.
 • Müşterileriniz Burdanbi uygulamasından verdikleri siparişi Siz -> Geçmiş Siparişlerim alanından takip edebilir. Burada yer alan Detay bölümünden siparişlerini düzeltebilir veya iptal edebilir.
 • Burdanbi Panel mağaza tanımlama alanında bulunan Sipariş Düzenleme Son Aşaması bölümünden müşterilerinizin hangi aşamaya kadar siparişlerine müdahale edebilecekleri bilgisini girebilirsiniz.

Örneğin; Sipariş Düzenleme Son Aşaması, Sipariş Alındı seçilirse; müşterileriniz sipariş verdikleri andan itibaren yaptıkları alışverişi iptal edemez ve düzenleyemezler.

 • Çalışma başlangıç ve bitiş saatlerinde mağazanız otomatik olarak açılmaz veya kapanmaz. Çalışma başlangıç ve bitiş saatleri alanları müşterilerinizin çalışma saatleriniz hakkında bilgi sahibi olabilmesi için tasarlanmıştır. Akşam saatlerinde mağazanız kapalı durumda iken müşterilerinizin sabah açılış saatleriniz hakkında bilgi sahibi olabilsin istenmiştir.

Burdanbi uygulaması ile 3 tür gönderim yapabilirsiniz. Bunlar kargo, kurye ve teslimat planıdır. Teslimat yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi için Burdanbi’de Teslimat Yöntemleri Nelerdir? sayfasını inceleyebilirsiniz.

 • Kargo ile gönderim yapmak isteyen satıcılar, kargo ile gönderim seçeneğini seçtikten sonra, “Kargo Tutar” alanına kargo ücretini girebilirler. Satıcı belli bir limitin üstünde alışveriş yapan müşterileri için ücretsiz kargo kampanyası yapmak isterse “Ücretsiz Kargo Min. Tutar” alanına ücretsiz kargo için gerekli sipariş tutarını girebilir.
 • Kurye ile gönderim hemen teslimat yapılması anlamına gelmektedir. Genellikle restoranların kullandığı bu teslimat yönteminde satıcı “Paket Teslimat Süresi” alanında tanımladığı sürede siparişleri teslim etmelidir.

Teslimat planı ile gönderim belirli saat aralıklarında gönderim yapılması anlamına gelmektedir. Bu gönderim seçeneğini seçen satıcı belirlediği teslimat aralıkları için sipariş alır ve teslimat yapar.

 • Örneğin; Satıcı cuma, cumartesi ve pazar günleri için saat 09:00-10:00, 12:00-13:00, 14:00-15:00 saatleri arasında teslimat planları tanımlar ise sipariş veren müşteri, ödeme ekranında aşağıdaki ekranla karşılaşır. Müşteri bu ekrandan kendisine uygun olan teslimat saatini seçer ve siparişini tamamlar. Satıcı seçilen saat aralıkları için verilen siparişleri, teslimat saatlerine uygun şekilde dağıtıma çıkarır.

Teslimat saatleri Burdanbi Panelde “Satış” alanında bulunan “Teslimat Planı” bölümünde oluşturulmaktadır. Detaylı bilgi için Teslimat Planı Nedir? Nasıl Oluşturulur? sayfasını inceleyebilirsiniz. 

 • Poşet ücreti alanına girdiğiniz ücret ödeme aşamasında müşteriden poşet ücreti olarak tahsil edilmektedir.
 • Teslimat planı veya kurye ile gönderim yapan satıcılar “Paket teslimat ücreti” alanından gönderim ücretlerini belirleyebilirler.
 • Satıcı, belirli sipariş tutarının üstünde alışveriş yapan müşterileri için gönderim ücreti yok kampanyası yapmak isterse “Ücretsiz paket min. Tutar” alanından ücretsiz teslimat için gerekli sipariş tutarını girebilir.
 • Ödeme türleri alanından, verilen siparişlerde yapılabilecek ödeme türlerini eklemelisiniz. Online ödeme almak isteyen satıcılar, aşağıdaki görselde kırmızı ile işaretlenmiş butona tıklayarak İmzapos ile anlaşma yapabilirler.
 • Kategori alanından mağazanızın kategorisini seçebilir, mutfak/lezzet alanından size uygun mutfak/lezzet etiketlerini seçebilirsiniz. Burada belirtilen bilgiler uygulama üzerinde bulunan filtreleme sonuçlarında gelmenizi sağladığı için bu alanları doldurmanız müşterilerinize erişiminizde katkı sağlayacaktır.
 • Favori Arama Kelimeleri, müşterilerinizin mağazanızda arama yaparken aradıkları ürünlere daha hızlı ulaşmalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Bu alana müşterilerinizin en çok arama yaptığı ürün isimlerini ekleyebilirsiniz.

Mobil Uygulama bölümünde yer alan “Satış Miktar Kontrolü” alanından satış miktar kontrolü seçimi yapılır.

Sitenin nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamızı sağlamak için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, bu politikayı kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.