Teslimat Planı Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Teslimat planı siparişlerin belirli saat aralıklarında teslim edilmesi anlamını taşımaktadır.

Örneğin satıcı her gün saat 17:00-18:00 saatleri arasında gelen tüm siparişleri dağıtıma çıkarmak isteyebilir. Bu durumda satıcının gönderim yapmak istediği saat aralıkları için teslimat planı oluşturması gerekir.

Teslimat Planı Nasıl Oluşturulur?

Teslimat planı ile gönderim belirli saat aralıklarında gönderim yapılması anlamına gelmektedir. Bu gönderim seçeneğini seçen satıcı belirlediği teslimat aralıkları için sipariş alır ve teslimat yapar.

  • Örneğin; Satıcı cuma, cumartesi ve pazar günleri için saat 09:00-10:00, 12:00-13:00, 14:00-15:00 saatleri arasında teslimat planları tanımlar ise sipariş veren müşteri, ödeme ekranında aşağıdaki ekranla karşılaşır. Müşteri bu ekrandan kendisine uygun olan teslimat saatini seçer ve siparişini tamamlar. Satıcı seçilen saat aralıkları için verilen siparişleri, teslimat saatlerine uygun şekilde dağıtıma çıkarır.

Teslimat planı oluşturmak için “Satış” alanındaki “Teslimat Planı” bölümüne gelinir. Üst bölümde yer alan *Mağaza alanından teslimat planı oluşturulacak mağaza seçilir.

İstenilen gün ve saat aralığı için teslimat planı oluştururken o gün ve saat aralıklarına denk gelen alan seçilir.

Örneğin 11.02.2021 tarihi 15:00-16:00 saatleri arasında teslimat planı oluşturmak için istenilen gün ve saat aralığı fare yardımıyla seçilir.

Saat aralığı seçildiğinde teslimat planının detaylarını belirleyeceğimiz pencere ekrana gelir. Açılan pencere ekranından teslimat sorumlusu seçilir. Oluşturulan teslimat planı için maksimum kaç sipariş alınabileceği bilgisi, *”Maks. Sipariş Sayısı” alanına girilir. Örneğin maksimum sipariş sayısı 5 girildi ise Burdanbi uygulamasında 5 kullanıcı bu teslimat saati için sipariş verebilir. Bu teslimat saatine 5 kullanıcı tarafından sipariş verildikten sonra kullanıcılar, ödeme ekranında bu teslimat planını göremez ve bu saat aralığına sipariş veremezler.

Tekrarlanacak gün sayısı alanı ise teslimat planının oluşturulmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Sürekli aynı saat aralıklarında dağıtıma çıkan mağazalar buradan toplu teslimat planı oluşturabilir. Örneğin; Bir ay boyunca her gün aynı saatte teslimat yapmak isteyen bir mağaza olsun, saat 14:00-15:00 saatleri arasından teslimat planı oluşturmak istediğini düşünelim. Teslimat planı tanımlarken tekrarlanacak gün sayısını 30 girerek 30 gün için daha 14:00-15:00 saatleri için teslimat planı oluşturmuş olur.

Teslimat planı listenizi sağ üst bölümden günlük, haftalık, aylık olarak görüntüleyebilirsiniz.

Oluşturduğunuz teslimat planlarını “Sipariş” bölümünde yer alan “Teslimat Takvimi” alanından görüntüleyebilirsiniz.

Buradan teslimat saatleri için kaç sipariş geldiğini görebilirsiniz.

Örneğin; 11.02.2021 tarihinde 12:00-13:00 saatleri için oluşturulmuş teslimat planına 1 kullanıcı sipariş vermiş.

Teslimat takvimi listenizi de sağ üst bölümden günlük, haftalık, aylık olarak görüntüleyebilirsiniz.

Sitenin nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamızı sağlamak için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, bu politikayı kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.